Witaj, jestem Joanna.

Jestem trenerką minimediacji, pedgagożką, trenerką umiejętności społecznych. Uwielbiam w prosty sposób przekazywać rzetelną wiedzę. Dostarczam atrakcyjne narzędzia i strategie, wspierające rodziców i specjalistów w prostej komunikacji z dziećmi. Wygłaszam prelekcje, nagrywam podcasty, prowadzę warsztaty.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam szum morza, ciszę podczas nurkowania, oraz przestrzeń stojąc na szczycie góry. Najbardziej zaskoczyły mnie w życiu: lekcje emisji głosu, kurs fotografii oraz szkolenie strażackie. Z przyjemnością muzykuję, Odwiedziłam ponad 20 krajów, dogadam się w czterech językach. Nie wyobrażam sobie życia bez inwestowania w wiedzę. Mam słabość do organizowania i planowania. Nie jem mięsa (ryba to też mięso;) od trzech pokoleń!

Zawodowo.

Ukończyłam pedagogikę, ze specjalnością: socjoterapia i promocja zdrowia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu z dietetyki oraz wiele kursów i szkoleń z których największy wpływ na moją pracę miały:

- Porozumienie bez przemocy, Intensywny Kurs Podstawowy (32h) (Filomata)
- Trening Umiejętności Społecznych Dzieci w wieku przedszkolnym (Fundacja Pomoc Autyzm)
- Grupowy program wczesnego wspomagania rozwoju (KreatiMo)
- Szkoła konsultacji (Agnieszka Stein, Gosi Stańczyk)
- Holistyczna terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi
- The Forur Learning Styles, The Learning Cycle (TED)
- Long Term Training Course “Xperience”. Projektowanie zajęć – uczenie się przez doświadczenie umiejętności realizacji projektów; Belgia.
- Praca z dziećmi z rodzin alkoholowych (Stowarzyszenie KLANZA)
- Efektywny nauczyciel, Różne metody przekazywania wiedzy. Nauka i powtarzanie mogą być przyjemne (MED)
- Using the assumptions of Maria Montessori pedagogy in the work of teaching – Marzec 2002, Żywiec, Polska,
- Psychodietetyka (Karolina Gruszecka)

Doświadczenie

Doświadczenie zbierałam prowadząc warsztaty w świetlicach środowiskowych w wielu miejscach w Polsce, szkoląc rodziców, nauczycieli oraz wolontariuszy. Uważam, że jednak największy wpływ na pracę którą wykonuję, miał udział w wymianach międzynarodowych, które bardzo poszerzają horyzonty m.in:
- Prevention and Risk Assessment in Organizing youth Events (Szkocja)
- Creative leaders: management of youth organizations for promotion of active citizenship (Hiszpania)
- Youth! Bring Couture on board! (Litwa)
Na codzień współpracuję z Fundacją POCIECHA oraz prowadzę konsultacje prywatne.

Stworzenie Fundacji


Było naturalną konsekwencją mojego życia. Od najmłodszych lat udzielałam się we wszystkich możliwych miejscach: harcerstwo, szkolna gazetka, akcje charytatywne, a w późniejszych latach wolontariaty w kraju i za granicą.
Moja kreatywność nie dawała mi spokoju i dlatego nie miałam wyboru. Decydując, że pragnę wspierać rodziców w PROSTEJ KOMUNIKACJI z dzieckiem – musiałam stworzyć na siebie przestrzeń.
Fundacja Krzepki Maluch została założona w listopadzie 2014 roku.
Na początku, działania to była mrówcza praca – kreowanie, tworzenie, pisanie, poprawianie. Obecnie pomysły i marzenia, nabrały realnego kształtu - Ciuchcia Zdrowia, Little helpBOX czy Podcast „Biblioteka rodzica?”. Więcej o projektach możesz przeczytać klikając ‘TU’. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o historii Fundacji, zapraszam do tej strony