KIM JESTEŚMY?

Fundacja Krzepki Maluch została założona w listopadzie 2014 roku.

Chyba każdy wie, że aby zachować zdrowie należy stosować zdrową dietę. ALE CZY TO WYSTARCZY ABY BYĆ ZDROWYM? Sama dieta, jest tylko jedną z wielu zasad zdrowia, których przestrzeganie może zapewnić radość, zdrowie i spokój. Postanowiliśmy więc poświęcić nasz czas i zdolności aby uczyć dzieci ośmiu podstawowych zasad, które zamienione w nawyki, mogą mieć niezastąpiony wpływ na kształtowanie wyborów każdego dziecka w przyszłości.
Do prowadzenia zajęć wykorzystujemy nowoczesne metody pracy, gry i zabawy integracyjne. Korzystamy z wieloletniego doświadczenia oraz wielu odbytych kursów w kraju i za granicą aby w jak najprostszy i konkretny sposób przekazać wiedzę ratującą życie!
Nasze działania kierujemy również do rodziców i przyszłych mama, ucząc w jaki sposób dbać o dziecko pod względem przestrzegania ośmiu zasad zdrowia, czego warto je nauczyć i na co zwracać uwagę.


NASZA MISJA


Fundacja powołana jest, by działać na rzecz promocji zdrowia (na trzech płaszczyznach), schludności i odwagi moralnej jako podstawowych i prawidłowych narzędzi służących do zrównoważonego i harmonijnego rozwoju u dzieci i młodzieży (również niepełnosprawnej).

 


Krótka historia

Rok 2014 – to papiery, papiery i papiery
17 lipca spotkałam się z panią Basią Stanisławską z Urzędu Pracy, której słowa zapamiętam do końca życia – nie możesz wychodzić z domu z roztarganymi włosami (wszystkie Twoje pomysły), musisz je najpierw uczesać i ułożyć (wybrać i zaplanować). Było to dla mnie olśnieniem i pierwszą myślą, aby w końcu usiąść i ogarnąć te wszystkie myśli, które kotłowały mi się w głowie.

Rok 2015 – to intensywne rozwijanie Ciuchci Zdrowia, dopracowywanie, udoskonalanie
17 maja 2015 roku w Parku Śląskim odbyła się pierwsza Ciuchcia Zdrowia (Możesz przeczytać o tym w tym miejscu).

Rok 2016 – upłynął bardzo szybko, kiedy próbowałam otworzyć ‘Miejsce’, edukujące i szkolące o najważniejszych, ośmiu zasadach zdrowia – kanwie warsztatów Ciuchci Zdrowia. A co najważniejsze dla mnie, w roku 2016 mogłam pomóc Marysi i nadać kształt jej pomysłom, łącząc je w całość – i tak powstała fantastyczna inicjatywa jaką jest Gra o życie – to taki odpowiednik Ciuchci Zdrowia, ale dla nastolatków. Jest dla mnie niezwykłą radością, gdy widzę coś ‘oczami wyobraźni’, a potem staje się to rzeczywistością.

Rok 2017 minął w cieniu trzech wielkich projektów:
1. wysłania Ciuchcia Zdrowia do Gwatemali i Hondurasu (możecie o tym przeczytać w tym wpisie), a co za tym idzie – przetłumaczenia wszystkich materiałów oraz przygotowanie ich w języku hiszpańskim.
2. Stworzeniem książeczki, która miała być prezentem dla dzieci po ukończeniu warsztatów Ciuchcia Zdrowia
3. Rozpoczęcia prac nad Little helpBOX, który wtedy widniał pod nazwą: Medbook.
29 października 2017 roku miałam wielką przyjemność skonsultować swoje działania z Panią Olą Skraburską (Możecie również skorzystać z jej pomocy http://www.projekthr.pl/ ). Jej niezwykłe doświadczanie oraz mądrość życiowa, pozwoliła ogarnąć zamieszanie projektowo – koncepcyjno – finansowe. Uważam, że wielką mądrością, jest sięganie po wiedzę osób, które są specjalistami w swoim fachu, a przede wszystkim: nie są związane emocjonalnie z naszymi projektami. W efekcie tej rozmowy zrobiłam milowy krok do przodu:

Rok 2018 – Założyłam działalność gospodarczą przy Fundacji.
W między czasie toczyły się chyba najważniejsze sprawy w historii Fundacji:
1. To wielki projekt SKARBNICA, w którym rozpoczęłam tłumaczenie podręcznika do nauki Szkoły Sobotniej dla dzieci. 2. Trafiłam do Agencji ReFokus w Bielsku-Białej z którą przeszłam intensywną „terapię biznesową”. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jako ‘urodzony wolontariusz’ tak bardzo różnię się w sposobie myślenia od przeciętnego przedsiębiorcy. Za otworzenie oczu, będę zawsze dozgonnie wdzięczna. Trafiłam do tej Agencji, ponieważ udało mi się wygrać konkurs w OWES (Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej). Są to miejsca, które wyciągają rękę do różnych organizacji NGO, służąc radą, informacją, dotacjami – polecam znaleźć takie miejsce w waszej okolicy i korzystać z ich pomocy.
3. Udział w konferencji HyveCamp – To na niej zaprezentowałam swój pomysł Little helpBOX, który nawet został wyróżniony!, zajął trzecie miejsce. Padło tam najcenniejsze dla mnie zdanie: „Możesz mieć świetny pomysł, włożyć dużo pieniędzy w reklamę, genialnie go przygotować, i wtedy jest szansa że Ci się uda.” Z jednej strony, to mnie strasznie przygnębiło, a z drugiej dodało mi otuchy i po raz kolejny otworzyło oczy na perspektywę, której do tej pory nie doceniałam.

Rok 2019 – Światło dzienne ujrzał projekt Jak wychować, czyli podsumowania książek o wychowaniu. No bo umówmy się, kto miałby czas – jako młody rodzic – czytać wszystkie książki wychowawcze!? Już nie musisz! Wystarczy skorzystać z darmowych, podsumowań książek w formie plików PDF, które znajdziesz klikając w ten link
Rok 2019 to również intensywna praca nad wydaniem Little helpBOX, która właśnie dobiega końca!

Roku 2020, nie mogę się doczekać, tego co będzie się działo!

Wesprzyj nasze działania :)

Dzięki Tobie, będziemy mogli zaoferować te produkty za darmo w miejscu, które będzie tego potrzebowało:
10 zł - udział jednego dziecka w Ciuchci Zdrowia
60 zł - półgodzinne konsultacje indywidualne
150 zł - jeden Little helpBOX, który możemy przekazać do szpitala lub innej placówki
500 zł - jedno spotkanie grupy wsparcia
1200 zł - jedno szkolenie przygotowujące trenerów do prowadzenia Ciuchci Zdrowia

Wesprzyj

Sklep